Що таке ігрова залежність?

Ігроманія – це неконтрольоване бажання продовжувати грати в азартні ігри, не дивлячись на те, що це завдає шкоди життю людини. Медична назва ігрової залежності, яке вживає Всесвітня організація охорони здоров’я – гемблінг або ж лудоманія. Це захворювання відноситься до категорії психічних. “Чума ХХІ століття” – так називають сьогодні хворобливу пристрасть до комп’ютерних ігор, яка вразила близько 26% населення великих міст. Роберт Р. Перкінсон, який займається дослідженням ігрової залежності вже більше 30 років, вказує на те, що, азартні ігри небезпечні так само як зловживання алкоголем або паління. Він стверджує, що 15-18% патологічних гравців намагаються здійснити спробу самогубства.

Чому виникає ігрова залежність?

Що таке ігрова залежність, її ознаки, стадії розвитку

Фізіологічні причини

Ігрова залежність – це не проблема сили волі. У лудоманів виникають фізіологічні порушення, які вони не можуть контролювати. Азартні ігри викликають звикання тому, що вони стимулюють систему винагороди мозку так само, як наркотики або алкоголь. У процесі азартної гри в мозку виділяється у 10 разів більше дофаміну, ніж звичайно. Це викликає почуття радості, підйому, бажання діяти. Але постійна стимуляція змушує організм розвивати толерантність. Вона з’являється, оскільки синтез дофаміну з часом пригнічується. Тому організму потрібно посилювати стимуляцію, щоб отримувати дофамін та відчувати той самий стан. В житті це проявляється як збільшення сум витрат на гру, часу проведеного за грой або обрання більш ризикових ігор.

Психологічні причини

Занурюючись в світ ігор, люди біжать від реальності та проблем повсякденності. У паралельному всесвіті не потрібно вчитися або працювати, переживати труднощі або намагатися вибудовувати відносини з іншими людьми. Там можна бути ким завгодно, неодноразово змінювати результат гри, починаючи рівень заново, говорити та дозволяти собі все, що заманеться. Не дивно, цей вир так швидко затягує людей. Чому люди починають активно грати в азартні ігри:
  • небажання брати на себе відповідальність;
  • природна інфантильність;
  • самотність;
  • втеча від реальності та нездатність її приймати;
  • прагнення довести іншим свою значущість;
  • впевненість гравця в тому, що він зміг відкрити унікальний секрет виграшу;
  • заміна реальних дій мріями про те, на що будуть витрачені виграні великі суми;
  • відсутність емоційного комфорту в перервах між іграми, почуття незахищеності.

Ознаки ігрової залежності

Відповідно до міжнародного класифікатора хвороб DSM V, лудоманію можна впізнати за такими проявами:
  1. Людина вкладає все більше грошей у гру;
  2. В неї проявляється дратівливість, вона занепокоєна;
  3. Людина постійно думає про гру;
  4. В людини були невдалі спроби кинути грати;
  5. Після програшу людина повертається, щоб відіграти втрачене;
  6. Людина бреше про те, що вона грає, приховує своє заняття;
  7. В людини починаються проблеми на роботі, конфлікти в сім’ї.
Для встановлення діагнозу треба щоб принаймні 4 ознаки з цього списку проявлялись в людини протягом 12 місяців.

Чи варто лікувати лудоманію – 4 головні причини

  • Своєчасне лікування знижує ризик самогубства на 15%;
  • Поліпшуються відносини з сім’єю та друзями;
  • Стабілізується фінансовий стан, з’являється можливість позбавитись від боргів;
  • В житті з’являються нові інтереси.

Стадії розвитку ігроманії

Ігрова залежність є реальним захворюванням, яке проходить через три стадії.
  1. Початкова, перша стадія – це період інтересу, спроба розважитися, «вбити час» та забути про проблеми.
  2. Друга стадія – поступове втягування. Людина залежна та відчуває дискомфорт, коли настає перерва між іграми. Вона сумує, її переслідує тривога або роздратування, їй важко сконцентруватися на чомусь, тому що думки постійно звертаються до гри.
  3. Третя стадія – глибоке занурення в залежність. На цьому етапі людина стає соціально дезадаптованою, вона втрачає життєві орієнтири та інтереси, думає тільки про гру та живе однією метою – грати.

Етапи лікування ігроманії в медичному центрі Надії Бурмаки

Лікування лудоманії проходить добровольно – тобто за згодою пацієнта. Воно відбувається амбулаторно. Це означає, що людині не треба залишатись у центрі постійно. Пацієнт може перебувати вдома та приходити на окремі консультації. Спочатку проводиться консультація. Протягом першої зустрічі лікар знайомиться з пацієнтом та оцінює його стан. Разом з пацієнтом може прийти його родич або інший супроводжуючий. Перший сеанс лікування може відбутись у день першого візиту. Для закріплення результату пацієнт приходить ще на 2-3 зустрічі зі спеціалістом. Після завершення лікування, пацієнт повинен приходити на профілактичні зустрічі. Залежно від стану пацієнта, лікар буде спостерігати за людиною від 2 до 12 місяців. Це важливо для того, щоб впізнати перші ознаки рецидиву лудоманії та надати швидку допомогу.
Орієнтовна ціна лікування ігроманії у медичному центрі Надії Бурмаки становить 4,000 грн. Вона може змінюватись залежно від міста та стану пацієнта.

Які методи лікування ігрової залежності практикують в центрі Надії Бурмаки?

Медикаментозна терапія лудоманії, психотерапія ігрової залежності

Медикаментозне лікування лудоманії

Фармакологічного лікування ігрової залежності не існує. Спеціаліст може прописати ліки, які зменшують прояви тривожності або дратівливість протягом абстинентного синдрому. Також медикаменти допомагають пацієнтам з депресивними станами.

Психологічне консультування при ігрової залежності

Робота з психологом є основним етапом лікування. Психоаналіз допомагає виявити глибинні причини лудоманії, усвідомити їх та вирішити внутрішні конфлікти через які людина звертається до самодеструктивних дій. Когнітивно-поведінкова терапія є ефективною на останніх етапах лікування, оскільки вона вчить навичкам запобігання рецидиву. Протягом роботи людина також змінює звички, а також виявляє першопричину залежності.

Групи підтримки ігрозалежних

Спілкування з людьми, які стикались з тими самими проблемами є необхідним етапом лікування. На цих зустрічах людина може дізнатись як інші боролись зі зривами, за якими ознаками їх впізнавали, що саме їх мотивувало продовжувати лікування, як їм вдалося пережити “синдром відміни”.

Результати лікування ігроманії

Ігрову залежність не можна вилікувати повністю. Допомога кваліфікованих спеціалістів може зупинити прояв хвороби, повернути людину до здорового способу життя, зняти бажання грати. Якщо спеціаліст дійсно професіонал, він допоможе знайти внутрішню глибинну причину того, чому людина стає патологічним гравцем та вирішити внутрішній конфлікт, який спонукає її бігти з реальності у гру.
Методика лікування ігроманії від Надії Бурмаки 100% знімає тягу до азартних ігор.

Як уберегтись від “зривів” після лікування лудоманії?

В процесі лікування пацієнта навчають впізнавати тригери – ситуації, людей та речі які викликають в нього бажання грати. Для того, щоб не було зривів – цих тригерів треба уникати. Також рекомендується уникати стресових ситуацій. У разі переживання травмуючих емоційних подій варто одразу звертатися по допомогу. Це рішення є кращими способом не зірватись. У разі виникнення перших симптомів ігроманії – треба знову звернутися за консультацією спеціаліста. Тривожними ознаками можуть бути: інтерес до ігор, витрачання невеликих сум на ігри, відновлення стосунків з людьми, які активно грають.

Чому варто обрати Медичний центр Надії Бурмаки для лікування ігроманії?

Де лікувати ігрову залежність в Україні
  • Лікарі з досвідом більше 30 років;
  • Комплексний підхід до терапії;
  • Персональна программа лікування лудоманії;
  • Можливість отримати консультацію від відомого професора, психіатра та психоаналітика Надії Бурмаки;
  • Авторські методики лікування ігроманії, які схвалені Міністерством Охорони Здоров’я України;
  • Швидка допомога при рецидиві хвороби;
  • позитивні відгуки пацієнтів, які вилікувались у нас від ігроманії.
  • Можливість отримати допомогу кваліфікованих спеціалістів в 15 містах України.

Куди звернутись за допомогою?

Зв'язатися з нами