Чи можливо кинути палити?

Чи можливо кинути палити?

Методи лікування тютюнопаління

Всі дослідницькі та медичні центри визнають тютюнопаління як ведучу причину розвитку онкології, хвороб серця, інсульту, діабету та хронічної обструктивної хвороби легень. Більше 8 мільйонів людей помирають щороку через нікотинову залежність. Тютюнопаління в усьому світі визнана як залежність, яку важко подолати. Все тому що нікотин є найсильнішим алкалоїдом, що розвиває в організмі людини все більшу потребу в дозі. Тому сучасні центри по боротьбі з курінням застосовують у своїй роботі новітні методи лікування цієї шкідливої звички. Лікування тютюнопаління проводиться виходячи зі ступеню залежності людини від цигарок. Наприклад, психотерапія буде ефективним методом, якщо у пацієнта ще не встигла розвинутися фізична тяга до нікотину, і, як наслідок, абстинентний синдром. Медикаментозна терапія рекомендується для лікування залежності на 2 або 3 стадії, коли в людини вже розвинута фізіологічна залежність та відмова від цигарок викликає фізичний біль.

Чи можливо кинути палити?

Ефективне лікування тютюнопаління на різних стадіях

Світова статистика від FDA вказує на те, що близько 70% курців думали про те, що кинути палити. З них 55% курців намагались позбавитись від цієї звички, звертаючись за медикаментозною терапією та психотерапією.

Це вказує на те,що залежність від тютюнопаління дуже складно вилікувати. Вона сильніша, ніж від алкоголю, амфетаміну або маріхуани. Відповідь на питання про те, чи зможе людина швидко кинути курити, залежить від багатьох факторів поведінки:

  • Вік, коли пацієнт почав палити;
  • Інтенсивність куріння (обсяги споживання нікотину, скільки сигарет в день);
  • Психологічний стан пацієнта (конституція, депресивні настрої, стрес).

Найлегше кинути палити людям на першій стадії. Куріння на цьому етапі носить епізодичний характер. Для успішного лікування людині треба подолати лише психологічну залежність.

Чим молодша людина – тим легше проходить процес відмови від цигарок. Найкращий вік для того, щоб кинути палити – до 40 років. Якщо пацієнту вдасться подолати цю шкідливу звичку, в нього знизиться ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 90%.

Методи лікування нікотинової залежності

Медикаментозна терапія

Лікування куріння за допомогою ліків ефективне на другій або третій стадії, коли в пацієнта сформована фізіологічна залежність. Вона провокує абстинентний синдром – почуття ломоти в тілі та фізичного болю при тривалій відмові від цигарок. Деякі препарати полегшують цей період, що знижує ризик рецидиву.

Медикаментозна терапія завжди повинна супроводжуватись психотерапією або іншими сугестивними методиками для досягнення максимально довготривалого ефекту.

Психотерапія для лікування куріння

як психолог допоможе кинути палити

Консультація з психологом є необхідним етапом позбавлення від нікотинової залежності. Вона дозволяє подолати психологічну залежність. В процесі роботи психолог навчає людину заспокійливим технікам, які допоможуть подолати стрес. Також на консультаціях опрацьовується ритуалізована поведінка та порушується підсвідомий зв’язок між певною ситуацією та бажанням палити. Саме тому проходження психотерапії втричі знижує ризик рецидиву ніж тільки медикаментозне лікування.

В межах психотерапії можна обрати один з підходів. Наприклад, когнітивно-поведінкова терапія ефективно працює зі звичками людини та допомагає замінити шкідливі звички на корисні. Психоаналіз працює з глибинними переживаннями людини, в результаті чого пацієнти вдається зрозуміти причини зловживання табаком.

Психотерапевтичне лікування тютюнопаління може відбуватися із застосуванням гіпнотичних методів. У більшості випадків вони спрямовані на придушення рефлекторної тяги до сигарет, яка з кожним днем все більше здатна переростати в патологію.

Лікування табакопаління акупунктурою

Застосовуючи комплексне лікування від куріння, досвідчені фахівці поєднують психотерапію з акупунктурою та ліками. У більшості випадків голковколювання застосовується для пацієнтів залежністю від нікотину, яка триває більше 10 років. Лікування від куріння методом рефлексотерапії полягає в тому, щоб направити голки в точки, що відповідають за вироблення певних гормонів. Адже дискомфорт при відмові від сигарет викликає у людини потяг якраз тому, що нікотин ускладнює вироблення всіх необхідних в організмі речовин. Однак лікування від куріння акупунктурою не може стати кінцевим методом боротьби зі шкідливою звичкою. Така рефлексотерапія всього лише знижує бажання «затягнутися» та полегшує абстинентний синдром на шляху до одужання.

Кодування від паління

Гіпноз та переконання як способ кинути палити

Традиційно під кодуванням розуміють комплекс методів впливу на психіку людини, спрямованих на переконання в чому-небудь. Кодування від куріння або сугестивна терапія може здійснюватися кількома методами:

  • гіпнотичний вплив;
  • лазерні процедури;
  • емоційно-стресовий спосіб.

Кодування від куріння будь-яким з перерахованих вище методів має свої переваги та недоліки. Однак спільним є те, що дані способи позбавлення від нікотинової залежності є дуже ефективними.

Лікування нікотинової залежності гіпнозом

Кодування від куріння методом гіпнозу дозволяє в потрібний момент запустити механізми роботи мозку, що відповідають за тягу до сигарет. При цьому людина не спить і знаходиться в стані сну одночасно. Для досягнення необхідного результату лікування, гіпноз має проводитися відповідальними фахівцями найвищої кваліфікації. Кількість і тривалість сеансів може бути різною, так само як ефективність гіпнозу. Тому така методика не може бути універсальною та має враховувати унікальні особливості кожного пацієнта. Лікування від куріння гіпнозом є безболісним і не вимагає від людини ніяких дій – тільки особиста присутність на сеансі. В процесі сугестивної терапії пацієнт не буде відчувати жодних неприємних відчуттів або дискомфорту, проте гіпноз є досить дорогим методом боротьби з тютюнопалінням. З огляду на, що таке лікування куріння може потребувати не одного сеансу, варто уважно поставитися до вибору фахівця, щоб випадково не потрапити до рук шахраїв. Крім того, іноді зустрічаються люди, на яких не діє гіпноз. Такі пацієнти називаються негіпнобільнимі, і лікування куріння даними способом не буде залежати навіть від бажання пацієнта.

Лазерне кодування від паління

Лазерне кодування передбачає застосування хвильових технологій. Принцип дії методики схожий на акупунктуру. Але лікування від тютюнопаління лазерами відрізняється значно меншими больовими відчуттями. З огляду на те, що багато людей відчувають непереборний страх при одному виді голки, лазерна точка не викликатиме у пацієнтів панічних атак. Лікування від тютюнопаління методом лазерного кодування є абсолютно безпечною та не несе ризику занесення інфекцій. У більшості випадків достатньо одного сеансу, але цей спосіб не є універсальним. У деяких пацієнтів можуть бути протипоказання до використання лазерної терапії, пов’язані з ризиком отримання опіків.

Емоційно-стресове кодування від куріння

Лікування від тютюнопаління методом емоційно-стресового кодування супроводжується переконанням пацієнта. Даний процес є дуже делікатним і вимагає високої кваліфікації фахівця, оскільки формує у залежної людини необхідний настрій та віру в позитивний результат. Однак емоційно-стресове лікування від тютюнопаління в більшій мірі залежить від психологічного програмування пацієнта. На даному етапі курцеві закладається думка, що рецидив здатний завдати непоправну шкоди його здоров’ю. Лікування від тютюнопаління методом такого кодування дозволяє пацієнтові самостійно вибрати необхідний термін дії переконання на особистий розсуд. Головним достоїнством емоційно-стресового способу є те, що достатньо лише одного сеансу, тривалість якого складає кілька годин.

Лікування тютюнопаління по стадіям

Лікування паління на першій стадії

На першій стадії кинути курити легше всього тому, що в людини немає фізичної залежності. Пацієнт може кинути палити самостійно, або звернутись по допомогу до психолога. Ознаки абстинентного синдрому відсутні або майже непомітні, тому прийом ліків не обов’язковий. Куріння на цій стадії вважається шкідливою звичкою, яку можно подолати, зібравши силу волі та отримавши підтримку близьких.

Лікування від куріння на другій стадії

На другій стадії в людини формується фізіологічна та психологічна залежність. Через це найбільш оптимальна стратегія лікування – поєднання медикаментозної терапії та психотерапії.

Лікування нікотинової залежності на третій стадії

Кинути палити можна на будь-якій стадії. Навіть досвічені курці, які споживають більше 20 цигарок на день можуть подолати цю звичку. Для цього рекомендована медикаментозна терапія для полегшення симптомів “синдрому відміни” та психотерапія для розуміння глибинних причин тяги до цигарок. Можливо включення додаткових методів, такі як акупунктура або гіпноз.

Лікування нікотинової залежності в медичному центрі Надії Бурмаки

Медичний центр Надії Бурмаки пропонує ефективне лікування від куріння методами, які схвалені Міністерством Охорони Здоров’я України. Звертаючись до нашого центру, ви довіряєте своє здоров’я наркологам та психологам з 10-річним досвідом лікування тютюнозалежності. Засновниця нашого центру – Надія Петрівна Бурмака, – відомий в Україні та поза її межами лікар та психотерапевт. Вона допомагає людям з нікотиновою залежністю вже більше 30 років. Надія Бурмака є автором унікальних методик, які ефективно знімають тягу до цигарок протягом одного сеансу.

Звертайтеся за лікуванням залежності від паління у 15 містах України: